Dudak dolgusunu erittiren kadının yüzündeki şişlik iki katına çıktı

T24 Dış Haberler

İngiltere’de 24 yaşındaki Shaunna Harris, mevcut dudak dolgusunu erittirmek için iğne enjeksiyonu uygulattı. Enjeksiyonun ardından meydana gelen şiddetli tepki, yüzünün balon gibi şişmesine neden oldu. 

Harris, eritme işlemi sırasında kendisine uygulanan iğnenin ardından nefes alamadığını ve öleceğini düşündüğünü söyledi. TikTok’ta “Dudak dolgumu eritmeye gittim ve hiçbir şey düşünmedim çünkü geçmişte dudak dolgusu yaptırmıştım ve her şey yolundaydı. Çözelti enjekte edildikten sonra dudaklarım patladı. Bunun normal olduğunu söylediler ama 10 dakika sonra tüm yüzüm şişti ve gözlerim kapandı” diye konuştu. 

Doktorlar, Shaunna’nın dudak dolgusunun eritilmesi karşısında gösterdiği korkunç tepkinin hyaluronidaza karşı alerjik bir reaksiyondan kaynaklandığını açıkladı. 

Doktor, “Hyaluronidaz maddesi, dudak dolgusunda bulunan hyaluronik asidi parçalamak için estetikçiler tarafından sıklıkla kullanılan, çözünebilen bir protein enzimidir. Alerjik reaksiyon durumunda ciddi problemlere yol açabilir” dedi. 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x