Yeni iPad Pro ve Air Modelleri Mayıs Ayında Tanıtılabilir

Mart, Nisan derken şimdi de yeni iPad Pro ve iPad Air tablet modellerinin tanıtımı için Mayıs ayına işaret edilmiş durumda. Bloomberg‘den Mark Gurman’a göre Apple, Mayıs ayı başında yeni iPad Pro ve iPad Air modellerini tanıtacak. Gurman daha önce yeni iPad’lerin Mart ve ardından Nisan aylarında çıkacağını öne sürmüştü ancak zaman çizelgesi bir kez daha ertelendi.

Daha önceki doğrulanmamış haberler, yeni iPad Pro modellerinin 11 inç ve 13 inç versiyonlarda satılacağını ve Apple’ın şirket içi M3 işlemcisini içereceğini iddia ediyordu. Bu tabletler için en büyük değişiklik, Pro modellerinin ilk kez OLED ekranlara sahip olacak olması ve bu da sahiplerine daha iyi bir ekran deneyimi sunması bekleniyor. ‌iPad Air‌ ise standart 10,9 inç boyutunda ve daha büyük 12,9 inç boyutunda gelecek.

Gurman’a göre Apple’ın tedarikçileri şu sıralar yeni iPad’lerin üretimini artırıyor. Apple başlangıçta iPad’leri Mart veya Nisan başında piyasaya sürmeyi planlıyordu ancak görünen o ki yeni cihazlar için yazılımı tamamlamak için çalışıyor. OLED iPad Pro modellerinin aynı zamanda karmaşık yeni üretim tekniklerine ihtiyacı olduğu ifade ediliyor. Gurman, bunun gecikmeye katkıda bulunduğunu söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x